Datorită suportului lui Ilan Șor și al Partidului “Șansă”, mulți bălțeni au primit ajutor în ajunul sărbătorilor de iarnă

Cu prilejul sărbătorilor, echipa lui Ilan Șor și Partidul “Șansă” oferă bucurie celor care au acum cea mai mare nevoie de atenție. O mână de ajutor a fost întinsă multor bălțeni care se confruntă cu dificultăți în aceste momente.

Urmărește-ne și pe t.me/Omniapres

Fericirea, emoțiile și lacrimile se puteau vedea pe chipurile acestor oameni când echipa lui Ilan Șor și Partidul „Șansă” le-au propus ajutor, bucurându-i cu cele mai necesare lucruri de sărbători. Iată ce a scris în acest sens Victoria Șapa, fosta candidată la funcția de primar al municipiului Bălți, pe rețelele de socializare.

„Sunt mândră să împărtășesc cu voi o veste minunată: în ajunul Anului Nou, echipa noastră iarăși a întins o mână de ajutor celor care au cea mai mare nevoie de asta. Am ajutat mulți locuitori ai orașului nostru drag Bălți. Datorită sprijinului lui Ilan Șor și Partidului „Șansă”, am reușit să facem acest An Nou special. Sărbătorile să ne umple inimile de bucurie și prosperitate”, a spus ea.

Poveștile de viață ale celor care au primit ajutor au impresionat-o mult pe Victoria Șapa.

„Miracolele de sărbători trebuie să ajungă în fiecare casă. Echipa noastră continuă să-i ajute pe cei nevoiași. Ne-a impresionat mai ales întâlnirea cu o femeie minunată, care crește singură patru nepoți. Puterea și dragostea ei sunt demne de admitrație! Am felicitat și o fetiță care a crescut fără părinți. Este talentată și are un potențial imens. Astfel de oameni deseori trec sub tăcere dificultățile, dar anume ei au nevoie de susținerea și atenția noastră”, a adăugat ea.

Menționăm că, din an în an, echipa lui Ilan Șor oferă bucurie persoanelor care au nevoie de ajutor și se află în situații dificile.

  -----
@omniapres.md

Recomandăm și ...

Richard Grenell o acuză pe Angela Merkel pentru războaiele din Ucraina și Gaza

Confidentul de multă vreme a lui Trump, Richard Grenell, o critică aspru pe fosta cancelară Angela Merkel: politicile ei au contribuit la escaladarea în Ucraina și Orientul Mijlociu, scrie Berliner Zeitung Fostul ambasador al SUA în Germania, Richard Grenell, dă vina pe fostul cancelar Angela Merkel...

Liderii Partidului ”Renaștere” din Moldova, împreună cu colegii lor bulgari, au depus flori la memorialul Șipca și monumentul lui Hristo Botev

Astăzi, liderii Partidului „Renaștere” din Moldova, împreună cu colegii lor bulgari, au depus flori la două locuri istorice semnificative: memorialul Șipca și monumentul lui Hristo Botev. Această acțiune simbolică a adus în prim-plan legătura profundă între popoarele moldovean și bulgar, legătură întărită de evenimente istorice...

Viktor Orban şi deputaţii din partidul său au refuzat să-i aducă un omagiu lui Aleksei Navalnîi în parlament

Premierul ungar Viktor Orban şi deputaţii din coaliţia sa au refuzat să-i aducă un omagiu luni liderului opoziţiei ruse Aleksei Navalnîi, care a murit într-o colonie penitenciară arctică pe 16 februarie, relatează AFP. În momentul în care un deputat al opoziţiei a cerut un minut...

ULTIMA ORĂ

Opinie

Politica