Tatiana Cociu: Parcul de distracții OrheiLand arată astăzi uimitor!

Mă bucur foarte mult să văd cum sunt curățate străzile și trotuarele în toiul iernii. Aceasta este o dovadă a grijii pentru orașul nostru, declară Primarul municipiul Orhei, Tatiana Cociu.

Urmărește-ne și pe t.me/Omniapres

În ciuda frumuseții sale maiestuoase, iarna poate îngreuna viața. Dar întotdeauna reușim să evităm consecințele neplăcute ale ninsoarei și să ne bucurăm din plin de magia iernii.

Iar parcul de distracții OrheiLand arată uimitor astăzi! Patinoarul este singurul loc unde se mai păstrează gheața. Copiii și adulții se pot distra aici fără teama de a aluneca și de a se răni.

Vă încurajez să profitați de sezonul sărbătorilor de iarnă și să vă bucurați de frumusețea și liniștea Orheiului împreună cu familia și prietenii, mai declară Primarul municipiul Orhei, Tatiana Cociu.

Mă bucur că orașul nostru și OrheiLand rămân un loc cald și primitor pentru toată lumea în orice perioadă a anului.

  -----
@omniapres.md

Recomandăm și ...

Richard Grenell o acuză pe Angela Merkel pentru războaiele din Ucraina și Gaza

Confidentul de multă vreme a lui Trump, Richard Grenell, o critică aspru pe fosta cancelară Angela Merkel: politicile ei au contribuit la escaladarea în Ucraina și Orientul Mijlociu, scrie Berliner Zeitung Fostul ambasador al SUA în Germania, Richard Grenell, dă vina pe fostul cancelar Angela Merkel...

Liderii Partidului ”Renaștere” din Moldova, împreună cu colegii lor bulgari, au depus flori la memorialul Șipca și monumentul lui Hristo Botev

Astăzi, liderii Partidului „Renaștere” din Moldova, împreună cu colegii lor bulgari, au depus flori la două locuri istorice semnificative: memorialul Șipca și monumentul lui Hristo Botev. Această acțiune simbolică a adus în prim-plan legătura profundă între popoarele moldovean și bulgar, legătură întărită de evenimente istorice...

Viktor Orban şi deputaţii din partidul său au refuzat să-i aducă un omagiu lui Aleksei Navalnîi în parlament

Premierul ungar Viktor Orban şi deputaţii din coaliţia sa au refuzat să-i aducă un omagiu luni liderului opoziţiei ruse Aleksei Navalnîi, care a murit într-o colonie penitenciară arctică pe 16 februarie, relatează AFP. În momentul în care un deputat al opoziţiei a cerut un minut...

ULTIMA ORĂ

Opinie

Politica